توسعه‌دهنده‌ی وب ایرانی، پویا دارابی مجددا موفق به کشف حفره‌ی امنیتی در سایت فیسبوک شد.

اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که حتی وب‌سایتی با ارزش ۵۰۰ میلیارد دلار نیز می‌تواند دارای حفره‌های امنیتی بوده و آسیب‌پذیر باشد. پویا دارابی، برنامه‌نویس ایرانی، چندی پیش مشکلی امنیتی را کشف کرد که به واسطه‌ی آن می‌شد هر عکسی را از پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی آسیب‌پذیر حذف کرد.

مقاله‌های مرتبط:

این شبکه‌ی اجتماعی آسیب‌پذیر، فیسبوک بود که با اضافه‌کردن قابلیت نظرسنجی دچار این مشکل شده بود. به واسطه‌ی این مشکل، نظرسنجی‌هایی که شامل عکس و تصاویر متحرک GIF بودند در معرض آسیب قرار گرفتند.

دارابی متوجه شد که هنگام ایجاد یک نظرسنجی جدید، در کدهای درخواستی که به سرور فیسبوک ارسال می‌شود هر کسی می‌تواند به‌راحتی آیدی تصویر یا آدرس فایل gif را به هر عکس دیگری در این شبکه‌ی اجتماعی تغییر دهد.

سپس، بعد از ارسال درخواست با آیدی تصویر عوض‌شده، نظرسنجی مورد نظر با آن تصویر نمایش داده خواهد شد.

دارابی توضیح می‌دهد:

هروقت یک کاربر بخواهد نظرسنجی ایجاد کند، درخواستی حاوی یوآرال فایل gif یا آیدی تصویر به شکل poll_question_data[options][][associated_image_id] ارسال می‌شود. وقتی مقادیر این فیلد به آیدی تصویر دیگری تغییر کند، آن تصویر در نظرسنجی به نمایش در خواهد آمد.

ظاهرا، اگر ایجادکننده‌ی نظرسنجی، آن را پاک کند، همان‌طور که در ویدیوی فوق می‌بینید تصویری نیز که آیدی آن در نظرسنجی قرار گرفته بود نیز پاک می‌شود؛ حتی اگر عکس متعلق به سازنده‌ی نظرسنجی نباشد.

پویا دارابی می‌گوید که بعد از گزارش این آسیب‌پذیری به فیس‌بوک در سوم نوامبر، مبلغ ۱۰ هزار دلار پاداش دریافت کرده است. فیسبوک دو روز بعد، در پنجم نوامبر، مشکل را حل کرد.

این اولین بار نیست که فیسبوک دچار آسیب‌پذیری‌های امنیتی شده است. در گذشته نیست محققان مشکلاتی را کشف کرده بودند که به کاربران اجازه‌ی حذف ویدیوها، آلبوم‌های عکس و حذف کامنت و ویرایش پیام‌ها را می‌داد.

دارابی پیش‌تر نیز به دلیل کشف مشکلات امنیتی پاداش‌هایی را از فیسبوک دریافت کرده بود. این محقق در سال ۲۰۱۵ با عبور از سیستم حفاظتی CSRF در فیسبوک ۱۵۰۰۰ دلار و در سال ۲۰۱۶ نیز با کشف مشکلی مشابه ۷۵۰۰ دلار از فیسبوک پاداش گرفته بود.لینک منبع

مطلب پویا دارابی آسیب‌پذیری جدیدی در فیسبوک کشف کرد در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :پویا دارابی آسیب‌پذیری جدیدی در فیسبوک کشف کرد
http://mofidestan.ir/%d9%be%d9%88%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8%e2%80%8c%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%81%db%8c%d8%b3%d8%a8%d9%88/

✳️ فروش ویژه وسایل محافظتی soyluna

استراتژی های جنگی برای موفقیت در زندگی

داستان رابرت گدارد و نخستین موشک مایع‌سوز جهان

فیسبوک ,دارابی ,کشف ,نظرسنجی ,تصویر ,پویا ,پویا دارابی ,آیدی تصویر ,در فیسبوک ,آسیب‌پذیری جدیدی ,دارابی آسیب‌پذیری ,دارابی آسیب‌پذیری جدیدی ,پویا دارابی آسیب‌پذیری

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دیوانه حق گستر DEUTZ IRAN مطالب اینترنتی sofe110 مطالب اینترنتی hamid123 darmanebimariha4 وب مذهبی,علمی,پزشکی,سرگرمی,ورزشی,آموزشی رضا فاگوسیت مطالب اینترنتی